WELLNESS

BAZÉN

V našem wellness si můžete zaplavat v luxusním vyhřívaném bazénu se slanou vodou, s barevným osvětlením a protiproudem. Bazén má rozměry 8 m x 3,5 m x 1,2 m.

Bazén má nádherný výhled do zahrady s jezírkem a do lesa. Součástí prostoru u bazénu je relaxační zóna s lehátky, kde si můžete odpočinout a po sauně se můžete ochladit v našem přírodním jezírku, pokud nebude v zimě zamrzlé :-)

Pokud budete mít zájem, zpříjemníme Vám pobyt u bazénu poslechem relaxační hudby.

FINSKÁ SAUNA

Finská sauna je prověřenou klasikou, která vám pomůže vyplavit z těla toxiny, prokrvit orgány i kůži, posílit imunitu a zbavit se stresu. Teplota se v klasické finské sauně pohybuje v rozmezí od 85 do 95 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je mezi 10 - 20 procenty.

Prohřátí v sauně napomáhá relaxaci a zlepšuje naše zdraví. Pravidelné a dlouhodobé saunování pak zvyšuje odolnost proti nachlazení, rýmě, kašli i nejrůznějším virózám.

Pokud budete mít zájem, zpříjemníme Vám pobyt v sauně poslechem relaxační hudby.

BIO-AROMA SAUNA

Bio-aroma sauna je určena pro ty, kdo mají rádi saunování při nižších teplotách s vyšším poměrem vlhkosti. 

Bio-aroma sauna je kombinací finské a parní sauny, vyhřívá se na nižší teplotu (60°C) než finská sauna, ale má vyšší vlhkost vzduchu 30-60 %. Právě touto hodnotou vlhkosti se bio-aroma sauna podobá mírnější parní sauně. Bio-aroma sauna je vhodná pro kardiaky, protože nedosahuje takových teplot jako finská sauna a zároveň slouží k ozdravným procesům horních cest dýchacích.

Bio-aroma sauna je výborná pro začátečníky a děti. Je šetrnější k oběhové soustavě a nepředstavuje téměř žádnou zátěž. Regeneruje svalstvo, posiluje psychiku, zlepšuje krevní oběh a detoxikuje organismus. 

Pokud budete mít zájem, zpříjemníme Vám pobyt v sauně poslechem relaxační hudby.

Nabízíme tyto přírodní esence do sauny:
eukalypt, meduňka, borovice, máta, pomeranč, alpské bylinky

INFRASAUNA

Infrasauna využívá dlouhovlnné infračervené záření, které proniká rovnou do tělových tkání a dochází k podstatně rychlejšímu prohřátí těla. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm, svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. 

Infrasauna prohřívá tělo, prokrvuje organismus, posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší, podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty.

Hlavní zdravotní výhodou infrasauny je to, že ji smějí používat alergici, astmatici, kardiaci, lidé s problémy s krevním tlakem, kteří by obyčejnou saunu používat neměli.

Dále umí infrasauna uvolnit namožené svaly, uleví od bolesti zad a při ztuhlosti kloubů. Pomáhá k načerpání nové energie, vylepší psychiku, zbavuje únavy a ovlivňuje i lepší hojení poranění, popálenin a ekzémů.

Pokud budete mít zájem, zpříjemníme Vám pobyt v sauně poslechem relaxační hudby.